• 2014-2015

          • Wakacje

           

          26.06.2015

          Życzymy Wam wymarzonych wakacji - pięknej pogody, mnóstwa pozytywnych wrażeń oraz zasłużonego wypoczynku!

           

          Hurrrra WAKACJE !!!! 

          • Zakończenie roku szkolnego

           

          26.06.2015


          Dnia 26.06.2015 zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Młodzież klas stacjonarnych przygotowała "małe co nieco", czyli repertuar śpiewany. Po wystąpieniu uczniów, głos zabrała p. Dyrektor Renata Kaczmarek, która wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa. Cała społeczność szkolna pożegnała Kamila ucznia III klasy gimnazjum. Pod koniec uroczystości rozdano dyplomy dla uczniów biorących udział w projekcie gimnazjalnym- "Czy wiesz co jesz - czyli w jaki sposób tajemnicze E wpływa na nasze zdrowie".

          Ostatnim miłym akcentem były życzenia ... udanych, bezpiecznych wakacji .. i do zaobaczenia we wrześniu!!! 

          • Dzień czeski

           

          25.06.2015


          25 czerwca 2015 godz. 900. Znów coś się dzieje. Ekran, rzutnik, kartony…W ostatniej chwili, tuż przed zakończeniem roku Dzień czeski. Historyczną prezentację przedstawiła nauczycielka, turystyczno-geograficznie zabłysnął kol. Andrzej, wspominali wokalistów : Karela Gota i Helenę Wondraczkową. Obejrzeliśmy kultowychSąsiadów, Krecika Rozbójnika Rumcajsa. Mieliśmy okazję zespołowo rysować bajkowych bohaterów. Dzień zakończył konkurs wiedzy o Czechach urozmaicony dzięki ks. Wojtkowi przepyszną konsumpcją. Jedliśmy tak kiedyś poszukiwane : czekoladę studencką, wafelki i lentilki.

          • Konkurs IPN

           

          22.06.2015

           


          Instytut Pamięci Narodowej

          VI edycja konkursu

          „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”

          - celem konkursu jest upamiętnienie ofiar rozstrzelanych wiosną 1940 r.

           z rozkazu najwyższych władz ZSRR.

          Zadaniem uczestników było stworzenie strony z albumu poświęconego konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Konkurs pozwala spojrzeć na Zbrodnię Katyńską jako na tragedię poszczególnych osób i rodzin, a nie masowy mord. Uczniowie poznają sylwetki pomordowanych i ich rodzin, dowiadują się o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.

          Marta Kuźma, uczennica naszej I LO

          przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu IPN

           „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”.

           Przygotowała  pracę konkursową o Józefie Mańczaku, kapitanie, pilocie  Wojska Polskiego.

          • Wyjazd integracyjny do Skorzęcina

           

          15.06.2015


          Jak co roku, u progu lata, wybraliśmy się szkolną załogą do Skorzęcina. Jak na miejscowość wypoczynkową przystało, Skorzęcin uraczył nas wieloma okazjami do wypoczynku, który jednak nierzadko okazywał się niezwykle aktywny. Od pierwszego do ostatniego dnia uczniowie byli stałymi bywalcami plażowego boiska do siatkówki (nauczyciele nie zostawali w tyle) oraz dzielnymi piechurami, odkrywającymi nawet najbardziej tajemnicze zakątki Skorzęcina. Oprócz zwykłych spacerów dogodną okazję do eksploracji stanowiły podchody, w których wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział z zapałem i ciekawością godną prawdziwego odkrywcy. W nagrodę każda zaangażowana osoba otrzymała metalowy brelok.

          Po aktywnościach podejmowanych za dnia, wieczorami uczniowie cieszyli się swoim towarzystwem, grillując kiełbaski lub spędzając czas w zacisznych zakątkach naszego ośrodka i całego Skorzęcina. Największą popularnością niezmiennie cieszyły się takie miejsca jak plaża i molo, z których to najdogodniej było karmić towarzyskie kaczki, ryby i jedynego łabędzia, jaki miał odwagę do nas podpływać.

          Szykując się do powrotu, uczniowie zgodnie stwierdzili, że jest zdecydowanie za wcześnie, by już wracać…

          • "Muzyka nie gryzie"

           

          11.06.2015


          Odwiedziła nas pani Agnieszka Mazur z Fundacji "Fabryka sztuki". W ramach projektu "Nie boję się muzyki" przeprowadziła warsztaty dla dzieci pt.:" Muzyka nie gryzie".

          • Projekt edukacyjny

          06.06.2015

           


          Dziś oficjalnie zakończono realizację projektu edukacyjnego, sporządzając teczkę projektu, w której znalazły się następujące dokumenty:

          1. Propozycje tematów projektów edukacyjnych.
          2. Regulamin Realizacji Projektów Edukacyjnych.
          3. Harmonogram pracy zespołu ds. realizacji projektu.
          4. Streszczenie pracy zespołu ds. realizacji projektu.
          5. Raport z realizacji projektu edukacyjnego w roku szkolnym 2014/2015 wraz z załącznikami:
          6. Karta Zgłoszenia Projektu Edukacyjnego
          7. Kontrakt z Rodzicami (Prawnym Opiekunami) Ucznia
          8. Arkusz Samooceny Ucznia
          9. Arkusz Oceny Punktowej Projektu
          10. struktura raportu
          11. plan prezentacji i prezentacja multimedialna.

          Projekt edukacyjny pt. „Czy wiesz, co jesz, czyli w jaki sposób tajemnicze E wpływa na nasze zdrowie” należy uznać za zrealizowany.

          • Dzień Dziecka

           

          01.06.2015

           


          Już od rana niespodzianka- wizyta zawodników drużyny futbolu amerykańskiego "Kozły Poznań". Odwiedzają nas co roku, lecz za każdym razem przychodzą inni zawodnicy. Zawsze mają na sobie stroje, w których grają i jest wśród nich także dziewczyna, ona również jest częścią zespołu. Zawodnicy obdarowali nas prezentami i słodyczami od sponsorów. Zrobiliśmy sobie z nimi wiele zdjęć. Odwiedzili również uczniów klas stacjonarnych. A popołudniu kolejna niespodzianka- sportowcy paraolimpijczycy pan Andrzej Wróbel- biegacz i pan Tomasz Rosik- pływak. Obaj panowie są niepełnosprawni od urodzenia, ale odnoszą wspaniałe sukcesy sportowe. Pan Andrzej Wróbel jest multimedalista igrzysk paraolimpijskich w biegach na średnich dystansach. Był na igrzyskach w Barcelonie, Atlancie i Sydney mimo, że od dziecka ma niedowład prawej nogi i ręki. Pan Tomasz Rosik jest wielokrotnym mistrzem Polski w pływaniu. Obaj panowie pragnęli przekazać, że „z niepełnosprawnością można prowadzić udane i komfortowe życie”. Mieliśmy do nich wiele pytań i ustawiliśmy się po autografy. Na koniec poczęstowali nas słodyczami. To był naprawdę udany, sportowy Dzień Dziecka.

          • Projekt w Gimnazjum

           

          28.05.2015

           


          Dzisiaj odbyła się w naszej szkole Publiczna Prezentacja Projektu Edukacyjnego pt : „ Czy wiesz ,co jesz,czyli w jaki sposób tajemnicze E wpływa na nasze zdrowie ,czyli Dzień Promocji Zdrowia . Prezentację Projektu przedstawili jego autorzy , uczniowie gimnazjum z klas klas II i III objęci nauczaniem indywidualnym w warunkach szkolnych wraz z opiekunami  i koordynatorem projektu . Projekt edukacyjny trwał od 15 stycznia br. i w tym czasie odbywały się liczne zajęcia :wycieczki edukacyjne w terenie, warsztaty tematyczne ,sesje plakatowe,analiza treści filmów  z serii „Wiem co jem”, wywiad z dietetykiem, opracowywanie ulotek w języku polskim,angielskim i niemieckim ,konsultacje merytoryczne dla uczniów z nauczycielami poszczególnych przedmiotów i inne. Uczniowie,autorzy projektu przedstawili zaproszonym gościom wyniki swojej ponad czteromiesięcznej pracy w formie prezentacji multimedialnej, pokazu doświadczeń,wręczenia wszystkim obecnym informatora o tajemniczym E oraz instrukcji czytania etykiet. W sali lekcyjnej przygotowana była tablica informacyjna z celami  edukacyjnymi i praktycznymi projektu oraz wykonane przez uczniów ulotki tematyczne  oraz plakaty. Pani Dyrektor pogratulowała autorom projektu ogromnego zaangażowania i wspaniałej pracy oraz podziękowała nauczycielom ,którzy wspierali uczniów podczas wszystkich działań.

          Uczniowie realizujący projekt zaprosili przy wspaniałej pogodzie do patio szkolnego wszystkich gości, wśród których byli także ich najbliżsi ,mama Dominika,babcia Kamila oraz tata Piotra. na przygotowany przez siebie zdrowy poczęstunek w postaci samodzielnie upieczonego chleba,własnoręcznie wykonanych zdrowych batoników i czekolady oraz zachęcali do spożywania znajdujących się na pięknie udekorowanych stolach owoców i warzyw,gdzie królowały młode marchewki, soczyste jabłka, słodkie arbuzy, zdrowe banany, pyszne ogórki, czerwone rzodkiewki, zielona sałata, napoje  z zawartością miodu i cytryny. Piękny,kolorowy,smaczny  był dzisiejszy Dzień Promocji. Zdrowia .Publiczną Prezentację Projektu wszyscy  nagrodzili brawami i nie szczędzili słów uznania dla jej autorów.

          • Dzień Matki

           

          26.05.2015


          Dziś świętujemy Dzień Matki. Na oddziale II E razem z kolegami i koleżankami z II D przygotowaliśmy występy dla naszych mam- śpiewaliśmy dla nich ich ulubione piosenki, były wspólne konkursy , zabawy i słodkie babeczki upieczone  przez nas poprzedniego dnia. A na koniec papierowe kwiaty wręczyliśmy wszystkim obecnym na oddziałach mamom. Drogie mamy żyjcie nam 100 lat!

          • Dzień Pielęgniarki

           

          12.05.2015


          Nasza szkoła znajduje się na terenie szpitala, w klasach i na oddziałach szpitalnych. Uczniowie z oddziałów świętowali z paniami pielęgniarkami ich święto. Były życzenia, kwiaty i laurki, przygotowane przez dzieci, mnóstwo uśmiechów i uścisków.

          • Matura

           

          04.05.2015


          Punktualnie o 9.00 rozpoczynamy egzamin dojrzałości. W tym roku przystępuje do matury 7 naszych absolwentów, 4 tegorocznych i 3 z ubiegłego roku. Za wszystkich trzymamy kciuki!!

          • Pokaz filmu

           

          29.04.2015


          Uczniowie uczestniczyli w projekcji  amerykańskiego filmu dokumentalnego pt : „Super Size Me „. Treść filmu dotyczyła negatywnych skutków jedzenia fast foodów. Pewien Amerykanin przeprowadził  na samym sobie eksperyment i przez 30 dni jadł tylko posiłki ,które można zakupić wyłącznie w restauracji Mc  Donald’s  oraz zrezygnował z wysiłku fizycznego. Film omawia w przerażający ale i zabawny sposób drastyczne zmiany jakie zaszły w organizmie bohatera filmu na skutek spożywania niezdrowej żywności.: zadyszki,bóle w klatce piersiowej,brak energii .Uczniowie upewnili się, że za otyłość bezwzględnie jest odpowiedzialny niezdrowy styl życia.

          • Wizyta uczniów z Gimnazjum nr 60

           

          28.04.2015

           


          Koledzy z zaprzyjażnionego gimnazjum przedstawili nam musical " Współcześni Romeo i Julia" . Historia zakochanych Romea i Julii przedstawiona została w sposób humorystyczny. Dwie grupy zwalczające się nawzajem Skejci i Dresiarze połączyła miłość dwojga młodych ludzi. Bardzo ciekawe.

          • Wizyta Fundacji Doktor Clown

           

          27.04.2015

           


          Dzisiejsze popołudnie było pełne niespodzianek. Odwiedzili nas goście z Fundacji Doktor Clown i przynieśli wspaniałe, ogromne kartony. Z ogromną ciekawością zaglądały do nich wszystkie zgromadzone w sali dziennej II E dzieci małe i te trochę większe. Kartony wypełnione były po brzegi klockami Lego i Duplo. Tego nam brakowało- całe popołudnie układaliśmy budowle i pojazdy z klocków.

          • Zakończenie roku klas III LO

           

          24.04.2015

           


          Pożegnanie absolwentów naszego liceum rozpoczęła pani dyrektor Renata Kaczmarek, która podsumowała minione 3 lata nauki oraz złożyła najlepsze życzenia wszystkim absolwentom. W imieniu rodziców zabrały głos Mamy Arka i Juranda, które podziękowały wszystkim nauczycielom za trud ich pracy. Następnie młodsi koledzy przedstawili część artystyczną, a najwięcej uciechy mieliśmy podczas quizu "zgadnij jaką postacią z bajki jestem?". Absolwenci również przygotowali krótki skecz "nasza szkoła 20 lat póżniej". Uroczystość zakończyła degustacja pysznych ciast, przygotowanych przez uczniów i ich mamy. Teraz pozostało nam trzymać kciuki za naszych maturzystów.

          • Warsztaty w Grecji

           

          23.04.2015


          W dniach 10 -18 kwietnia 2015r. grupa 17  uczniów i 11 nauczycieli naszej szkoły wyjechała  na IX już Warsztaty Językowe , tym razem do Grecji – kraju narodzin demokracji, filozofii, polityki ,sportu i antycznego dramatu. Hellada , jak ją nazywali starożytni , to kraj kontrastów, wspaniałej przyrody, niezwykłych krajobrazów oraz ciekawej kultury i obyczajów. W programie – zwiedzanie najważniejszych zabytków i charakterystycznych miejsc – Aten , Delf,  Termopilów, mistycznego zespołu klasztorów zawieszonych na skałach – Meteora, ale nie tylko…

          Na całą relację zapraszamy na stronę!!! 

          • Spotkanie z dietetykiem

           

          27.03.2015


          Uczniowie Gimnazjum zaprosili panią mgr Katarzynę Melską, panią kierownik żywienia z naszego szpitala. Pani kierownik udzieliła uczniom wywiadu na podstawie przygotowanych przez nich pytań. Spotkanie było bardzo ciekawe, atmosfera przemiła, a uczniowie pod wrażeniem profesjonalnej wiedzy gościa. 

          • Pisanka w Muzeum Etnograficznym

           

          25.03.2015

           


          Młodzież naszego liceum uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Etnograficzne. Podczas tych warsztatów zapoznali się z trudną techniką barwienia jaj wielkanocnych, zwaną batikową. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod zdobienia jest technika wyskrobywania wzorów za pomocą ostrego narzędzia. Drapane pisanki to kraszanki. Druga równie popularna metoda zdobienia jaj to malowanie - technika batikową szpilkową lub lejkową. Technika batikowa uważana jest za łatwiejszą niż metoda wydrapywania wzorów, ale i tak trzeba zachować ostrożność podczas ozdabiania ze względu na gorący wosk ,gdyż polega ona na nakładaniu na jajko gorącego wosku pszczelego i kilkukrotnym jego barwieniu. Za to uzyskany efekt jest spektakularny. Ręcznie wykonane pisanki to prawdziwe dzieła sztuki. 

          • VI Naukowa Sesja Uczniowska

           

          24.03.2015

           


          Z okazji Dnia Patrona Szpitala odbyła się kolejna, VI już  Naukowa Sesja Uczniowska, poświęcona pamięci Pana Profesora Wiktora Degi. Tematem był "Pan Profesor Wiktor Dega- 7.12.1896-16.02.1995- Wielki Przyjaciel Chorych, Niezwykły Człowiek, Kawaler Orderu Uśmiechu z legitymacją Nr 1". Sesję przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami. Zgromadzonych na uroczystości powitała pani dyrektor Renata Kaczmarek. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną DZIEŃ PATRONA WE WSPOMNEINIACH. Odczytany został list Pana Profesora Wiktora Degi do Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów z dnia 1 września 1959 roku- w 10 rocznicę powołania do życia szkoły na terenie szpitala. Można było zapoznać się z referatem na temat: Humanizm Profesora Wiktora Degi w relacjach lekarz-pacjent, jako wartość nadrzędna jego pracy . A także z sylwetką Pana Profesora Wiktora Degi i Jego niezwykłej osobowości we wspomnieniach i nieprzemijającej pamięci pana profesora Władysława Barcikowskiego.
          Uroczystą sesję zwieńczyło przyrzeczenie uczniów. A na koniec delegacja uczniów i nauczycieli udała się na cmentarz, na miejsce spoczynku Pana Profesora, aby złożyć czerwone róże i karty pamięci oraz zapalić znicze.

           

          • Wiosna przybywa na oddział

           

          23.03.2015


          W poniedziałek rano na oddziale II E pojawiła się dziwna postać, miała długie włosy i powiewne szaty. Powiedziała, że ma na imię Marzanna i ponieważ zewsząd ją wyganiają, to postanowiła zamieszkać z dziećmi na oddziale. Jednak i my nie chcemy zimy na oddziale, więc w pięknym korowodzie odprowadziliśmy ją korytarzem szpitalnym,tam skąd przyszła. Żegnaj zimowa Marzanno i wróć dopiero w grudniu! Witaj piękna wiosno!

          • Powitanie wiosny

           

          21.03.2015


          W piękne sobotnie przedpołudnie młodzież klas stacjonarnych wraz ze swoimi wychowawcami wybrała się na Łęgi Dębińskie. Pożegnali zimę w postaci pięknej Marzanny i miło spędzili czas grając w piłkę. Na zakończenie udali się do znanej wszystkim sieci restauracji na pierwszy wiosenny posiłek.

          • 23.01.2015 Zajęcia resocjalizacyjne w terenie

           

          Gimnazjaliści uczący sie na nauczaniu indywidualnym w naszej szkole w dniu dzisiejszym uczestyniczyli w zajęciach resocjalizacyjnych poza terenem naszej placówki. Młodzież wzięła udział w zajęciach terenowych w ramach projektu eduacyjnego pt. Czy wiesz co jesz?, W jaki sposób tajemnicze "E" wpywa na nasze zdrowie. 

          • 21.01.2015 Dzień Babci i Dziadka

           

          Na oddziale szpitalnym II E odbyła sie uroczystość z okazjii Dnia Babci i Dziadka. Główną organizatorką tego spotkania dzieci z Babciami i Dziadkami była Pani Renata Pszeniczna. Pod jej okiem dzieci przedstawiły wzruszający program artystyczny. Były również wspólne śpiewy i poczęstunek. 

          • 20.01.2015 Wyjście do Muzeum Narodowego

           

          W dniu dzisiejszym młodzież klas stacjonarych naszego liceum była na lekacjach muzealnych. Nasi uczniowie zapoznali się z tematyką mitologii w sztuce utworzonej na przestrzenii dziejów. Szczególna wiedzą mitologiczna wykazali się podczas tych lekcji uczniowie: Michał Grzeslwiak z II LO i Mateusz Matuszewski z III LO. Gratulujemy!

          • 14.01.2015 Wyjazd na wykład otwarty na Wydział Fizyki UAM Poznań

           

          Dnia 14.01.2015r. Klasy stacjonarne pojechały na wykład otwarty na wydział fizyki UAM Poznań. Tematem wykładu były "eksperymenty biofizyczne, czyli jak zobaczyć to, czego nie widać..."  wykład poświęcony był badaniu otaczającej nas przyrody w skali nieosiągalnej dla ludzkiego oka. Uczniowie dowiedzieli się, jak ocenić wielkość, kształt i dynamikę cząsteczkę biologicznych, tak małych, że nie można ich zobaczyć nawet pod najlepszym mikroskopem.

          • 10.01.2015 Wizyta Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

           

          W dniu 10 stycznia 2015 roku na oddziale szpitalnym IIE odbyło się spotkanie naszych uczniów - pacjentów z Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. 

          • 17.12.2014 Wykład otwary na UAM

           

          17.grudnia odbył sie dla uczniów klas stacjonarnych  wykład otwarty na UAM Morasko  na temat - akustyka koncertu rockowego prowadzony przez prof. dr hab. Rufina Makarewicza.

          Wykład obejmował następujące zagadnienia: muzykologiczny opis rocka, akustyczny opis rocka, wpływ ciężkiego rocka na organizm człowieka, zasady działania głośnika i zestawu głośnikowego, zjawiska towarzyszące propagacji dźwięku, wpływ pochłaniania na barwę dźwięku, opis matematyczny obszaru nagłośnionego.

          • 15.12.2014 Wizyta Świętego Mikołaja z Laponii

           

          15 Grudnia 2014 roku odwiedził nasz szpital wspaniały gość z Laponii, był nim Święty Mikołaj. Przybył on do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii. Widok świętego Mikołaja ucieszył nie tylko naszychy małych pacjentów ale również dorosłych. Gospodarzem spotkania z pacjentami był profesor Marek Jóźwiak.

          • 9-10.12.2014 Święto naszej „małej wielkiej” ojczyzny, czyli Dni Wielkopolski 2014

           

          Tegoroczne Dni Wielkopolski odbywały się pod hasłem: „Tu zaczęła się Polska…Tobie Wielkopolsko, tych serc naszych bicie”  i  zostały zainaugurowane 9 grudnia uroczystym apelem pod tym samym tytułem. Uczniowie liceum przedstawili program artystyczny, który  nawiązywał do najważniejszych momentów historycznych w dziejach Wielkopolski i odwoływał się do  regionalnej tożsamości i przywiązania do naszej „małej ojczyzny”.  Przedstawienie zostało zilustrowane prezentacją multimedialną na temat Wielkopolski jako regionu o ciekawej kulturze i tradycji. Część oficjalna zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem „Piosenki o Poznaniu”.

          Następnego dnia tj. 10 grudnia uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do muzeum „Brama Poznania” na Ostrowie Tumskim, by zwiedzić ekspozycję prezentującą w nowoczesny i niezwykle interesujący - szczególnie dla młodego odbiorcy - sposób dzieje i znaczenie Poznania od X wieku do czasów współczesnych. W tym samym czasie druga grupa licealistów z opiekunami pracowała podczas warsztatów plastycznych w szkole tematycznie związanych z Wielkopolską.

          Kulminacyjnym punktem kończącym tegoroczne obchody Dni Wielkopolski w naszej szkole był poczęstunek przy wspólnym stole w iście regionalnym stylu. Społeczność szkolna miała okazję skosztować tradycyjnych tzw. „szarych” klusek z kwaszoną kapustą, natomiast na deser podano drożdżówki, czyli – po poznańsku mówiąc- „szneki z glancem”.

          I tak – po raz kolejny- okazało się, że uroczystość szkolna stała się prawdziwą „ucztą dla ducha i ciała”.

          • 6.12.2014 Wizyta Kozłów Poznań

           

          Z okazji Mikołajek odwiedzili naszych małych pacjentów wspaniali goście, którzy obdarowali ich drobnymi upominkami. Naszymi Mikołajami okazała się drużyna futbolu amerykańskiego Kozły Poznań.

          • 5.12.2014 Mikołajki

           

          Nikogo chyba nie zaskoczy, że w Mikołajki zawitał do nas Święty Mikołaj. Ku uciesze dzieci, rozdał wszystkim upominki naznaczające ten czas świąteczną  radością.

          Oprócz świętego odwiedzili nas również śpiewacy operowi, aby wspólnie z dziećmi zaśpiewać kolędy. I tak rozśpiewał nam się ten dzień.

          • 1.12.2014 Muzeum "bez ścian"

           

          Rozpoczął się grudzień, a grudzień to czas Świętego Mikołaja, z tego powodu Muzeum „bez ścian”, które zawitało do nas pierwszego grudnia, skupiło się tym razem właśnie na postaci świętego.

          Prowadząca pokazała dzieciom zdjęcia średniowiecznego ołtarza, poświęconego ich ulubieńcowi, oraz opowiedziała legendy przybliżające wszystkim tę tajemnicza postać. Dzieci słuchały z zapartym tchem.

          Cóż, święty Mikołaju – wiemy już o Tobie wszystko! Teraz czekamy aż zaszczycisz nas swoją świętą obecnością.

          • 27.11.2014 Andrzejki

           

          Nadszedł wieczór andrzejkowy. Wypełniła go zabawa, okraszona tańcami, muzyką, no i oczywiście – wróżbami. Począwszy od tradycyjnego lania wosku – wraz z interpretacją kształtów, skończywszy na najbardziej wymyślnych przepowiedniach.

          W godzinach popołudniowych podobne praktyki były uskuteczniane na szpitalnym oddziale. Wszystkie dzieci wyobrażały sobie swoją przyszłość, odpowiednią do wizji roztaczanych przez wróżby.  Było magicznie- wszak o magię tu przecież chodzi.

          Szczęścia dopełnił poczęstunek. Teraz czekamy już tylko na wypełnienie się wróżb.

          • 12.11.2014 Narodowe Święto Niepodległości

           

          11 Listopada to dzień otoczony w Polsce szczególnym szacunkiem. Właśnie w tym duchu respektu i czci zabraliśmy się dziś na apelu.

          Prezentacja multimedialna, przeplatana komentarzami prowadzącego Pana Krzysztofa Kolińskiego, przeprowadziła nas przez te chwilę upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wypełniały ja również patriotyczne utwory muzyczne, takie jak np. „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wszyscy uczestnicy apelu wspólnie wyśpiewali znane teksty w rytm uroczystych dźwięków.

          Największe brawa otrzymali dziś jednak uczniowie liceum, którzy zaprezentowali wszystkim inscenizację pełna polskiej poezji i narodowej nostalgii.

          Dziękujemy wszystkim za udział i obecność w tym szczególnym dniu.

          • 30.10.2014 Halloween

           

          Listopad zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – Dzień Wszystkich Świętych. To święto zawsze roztacza wokół nas atmosferę tajemniczości, przywołuje tematykę duchów i zaświatów. Wszystko to sprzyja obchodom święta, które przywędrowało do nas z Ameryki, lecz dziś Polska młodzież nie wyobraża sobie przełomu października i listopada bez HALLOWEENU.

          W tym roku organizacja Halloweenowej dyskoteki zajęła się głównie pierwsza klasa LO. Były tańce, dynie, były świeczki oraz co najbardziej charakterystyczne, były przepiękne stroje. Konkurs na najbardziej okazały z nich wyłonił zwycięzcę, lecz znamienne jest, ze wszyscy uczniowie głęboko zaangażowali się w konkurencję.

          Ten wieczór choć mroczny, wypełniony był wspaniałą zabawą.

          • 14.10.2014 65 urodziny naszej szkoły

           

          14 października – Dzień Komisji Edukacji Narodowej zwany Dniem Nauczyciela w tym roku obchodzony był w naszej szkole szczególnie uroczyście, bowiem świętowaliśmy 65- lecie powstania Zespołu Szkół nr 111. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej – inscenizacji tematycznej zaprezentowanej przez uczniów klas licealnych. Nie zabrakło kwiatów, czekolad, by osłodzić gronu pedagogicznemu nauczycielski trud oraz wspólnego zaśpiewania „sto lat!”. 

          65 -letnia historia naszej szkoły została przedstawiona w wyjątkowej prezentacji multimedialnej pełnej unikatowych zdjęć, znaczących dat i ludzi, którym wiele zawdzięczamy. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia okolicznościowej wystawy „Z kart historii naszej szkoły” prezentującej kroniki szkolne. Można było również dokonać wpisu jubileuszowego do aktualnej Kroniki szkoły. W szkolnym patio wszyscy chętni mogli wziąć udział w zasadzeniu pamiątkowego drzewka i uwiecznić tę chwilę na fotografii.Ten szczególny dzień w ciągle piszącej się historii Naszej Szkoły zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy poczęstunku przygotowanym przez społeczność szkolną – uczniów i nauczycieli.

          • 2.10.2014 Światowy dzień muzyki

           

          W obchodach światowego dnia muzyki na oddziale II E wzięli udział pacjenci tegoż oddziału oraz uczniowie klasy II LO stacjonarnego.
          Na wstępie została wygłoszona krótka historia obchodzonego święta. Prelegentką była Pani Hanna Gumna-Warchołek. W praktycznej części uroczystości młodsze i starsze dzieci wzięły udział w konkursie muzycznym JAKA TO MELODIA, polegającym na rozpoznawaniu i wspólnym śpiewaniu piosenek. Ciekawą atrakcją okazała się prezentacja mniej znanych instrumentów muzycznych, wraz z pojęciem prób grania na nich. Uroczystość została zwieńczona wręczeniem słodkich nagród dla jej uczestników oraz przyznaniem tytułu MISTRZA MUZYKI.
           

          • 1.10.2014 Wyjście do Muzeum Narodowego w Poznaniu

           

          Jak patrzeć na dzieło sztuki? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie naszej szkoły dnia 1 października bieżącego roku w Muzeum Narodowym. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że sposób patrzenia na dzieło sztuki ma aż tak dużo wspólnego z codziennością. Proces poznawania otoczenia w naszej podświadomości podlega takim samym prawom, jak analiza dzieła. Problemy naszych kontaktów ze sztuką starał się nam przybliżyć przesympatyczny i profesjonalny Piotr, który otworzył tego dnia cykl rocznych, szkolnych lekcji w Muzeum.

          • 1.10.2014 Wizyta Teatru Prekursor

           

          Październik rozpoczął się w tym roku wizytą teatru PREKURSOR, KTÓRY PRZYJECHAŁ DO NAS Z KRAKOWA. w ŚWIETLICY ODDZIAŁU II E odbył się spektakl pt. PRZYGODY KAPITANA PLUSKA. Po spektaklu dzieci otrzymały drobne upominki: PUZZLE I JO-JO. Aktorzy z Krakowa wszystkim nam umilili ten dzień.

           

          • 30.09.2014 Dzień Chłopaka

           

          Jak co roku, w tym dniu wszystkie chłopaki obchodziły swoje święto. Aby uczcić ten dzień, przed południem Panie Wychowawczynie z odzdziału II E odwiedziły oddziałowe sale, aby wręczyć chłopcom upominki, wśrod których znałzy sie: naklejki, plany lekcji, maskotki, lizaki, cukierki.
          Po poludniu do akcji wkroczyły dziewczyny, które przygotowały bransoletki z gumek - hit ostatniego sezonu. Uczniowie klas stacjonarnych nie zostali w tyle. Dziewczyny także pamiętały o swoich kolegach. Życzenia i czekolady dotarły nawet do nauczycieli.
           

          • 1.09.2014 Projekt edukacyjny

           

          INFORMACJA

          INFORMUJEMY,ŻE W ROKU SZKOLNYM 2014 /2015

           uczniowie gimnazjum objęci nauczaniem indywidualnym

           w warunkach szkolnych :

          Kamil Grędziński 

          Piotr Jasiewicz

          Natalia Karpińska

          Dominik Rembiewski

          Łukasz Sikorski

          realizują PROJEKT EDUKACYJNY na temat :

          CZY WIESZ CO JESZ, czyli w jaki sposób

          tajemnicze „E” wpływa na nasze

          zdrowie?

          Opiekunowie projektu : Bartosz Gogulski, Agnieszka Grześkowiak, 

          Izabela Seyna Falkowska

          Koordynator projektu : Anna Rutecka

          • 1.09.2014 Otwarcie sali gimnastycznej

           

          Dnia 1 września w naszym Zespole została otwarta, pierwsza w historii szkoły, sala gimnastyczna. Z sali tej korzystają: przed południem w ramach rehabilitacji dzieci z oddziałów, popołudniu młodzież z klas stacjonarnych w ramach zajęć wychowania fizycznego, natomiast w godzinach wieczornych z sali mogą korzystać nauczyciele, chcący zrelaksować się po długim dniu pracy.  Sala wyposażona jest w szereg sprzętów, z pomocą których wszyscy spędzają czas czynnie i atrakcyjnie. Oprócz rowerów, wioślarza, orbitera i sztangi, są tam też piłki, taśmy gumowe, mini hokej. Jesienią odbywały się zajęcia w terenie, gdzie młodzież ćwiczyła m.in. z kijkami nordic, a także korzystała z placu ćwiczeń na Łęgach Dębińskich. Nad wszystkim czuwa oczywiście Pan Witold Warzych – nauczyciel wychowania fizycznego, który od 1.09. zasilił nasze grono pedagogiczne.

          • 1.09.2014 Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

           

          Nadeszła pora na kolejny rok szkolny. Uroczystość jego rozpoczęcia przypadła tym razem dokładnie w poniedziałek – w dzień wszelkich początków. W tym roku uczniowie klas maturalnych przygotowali pod kierownictwem nauczycieli przemowy powitalne oraz scenkę lekcji z wiedzy ogólnej. Inscenizacja miała sparodiować proces edukacji, ukazać jego cienie i blaski, aby uczniowie stojący u progu nowego roku szkolnego nabrali zdrową ilość swobody i pozytywnego nastawienia. Temu samemu celowi została podporządkowana prezentacja multimedialna przybliżająca idee, które mają motywować do podejmowania szkolnych zmagań z ciekawością i zapałem. W części oficjalnej miało miejsce wręczenie świadectw uczniom, którzy zdawali egzaminy poprawkowe oraz przemówienie Pani Dyrektor, wraz z przedstawieniem nauczycieli i wychowawców przydzielonych nowym uczniom. Wszystkim życzymy owocnej pracy. Tego dnia pamiętano także o ważnych rocznicach: pojawiły się informacje na temat 65-lecia istnienia szkoły oraz 75. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Wrzesień to ważny miesiąc, nie chcemy o tym zapomnieć. Nie da się ukryć – rok szkolny został rozpoczęty. Teraz zostało już tylko przystąpić do edukacji!

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
      • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
      • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
      • ZSSszkola111/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych