• 2007-2008

        • 1 IX 2007

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 przygotowali uczniowie z oddziału IIE pod kierownictwem mgr Kingi Kozłowskiej i z nieocenioną pomocą mgr Mirosławy Chudzickiej. Występujący wraz ze swoimi paniami nauczycielkami starali się jak mogli rozweselić nieco zgromadzonych na tej uroczystości uczniów i nauczycieli poprzez przygotowanie dowcipnej ilustracji muzycznej całego przedsięwzięcia. Były przerywniki muzyczne znane wszystkim jakM. Jeżowskiej „Na plaży”, Czerwonych Gitar „Wróćmy nad jeziora”, ale także soundtrack z filmu „Szczęki” na „ pocieszenie”.


          W naszej szkole powitaliśmy też nową klasę – I LO. Mamy zatem już dwie klasy licealne. Powodzenia w nowym roku szkolnym.


          Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęło na oddziale IIE swoją działalność ognisko teatralne o wpadającej w ucho nazwie „ W pełni sprawni” pod kierownictwem mgr Kingi Kozłowskiej . Mogą do niego należeć nie tylko przedszkolaki , ale również uczniowie naszej szkoły przebywający na oddziałach szpitalnych . Zapraszamy do wspólnej zabawy.



          XI 2007
          Święto Pieczonego Ziemniaka


          W połowie października, już tradycyjnie w naszej szkole odbywa się święto Pieczonego Ziemniaka. Nasze panie nauczycielki wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowują tradycyjne wielkopolskie przysmaki. W tym roku były to regionalne przysmaki o wdzięcznej nazwie „pyry z gzikiem”, co oznacza gotowane ziemniaki w towarzystwie białego serka wymieszanego z solą , pieprzem i śmietaną. Wszystkim bardzo smakowały , a trzeba przyznać , że uczniowie naszej szkoły , przebywający na oddziałach szpitalnych pochodzą z różnych stron naszego pięknego kraju.





          24 XI 2007
          Z wizytą

          24.X.2007  w naszej szkole gościliśmy panie strażniczki miejskie. Opowiedziały nam o swojej trudnej pracy , a także o tym , jak powinniśmy się zachować na drodze , aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły albo do domu. Teraz gdy dnie coraz krótsze i szybko robi się ciemno bardzo ważne jest , aby nosić tzw. „odblaski”. Wtedy będziemy bardziej widoczni na drodze, a tym samym bezpieczniejsi. Na koniec swojej miłej wizyty panie strażniczki rozdały nam odblaskowe emblematy , które będziemy mogli nosić pamiętając o wszystkim , czego się od nich dowiedziałyśmy.





          12 XI 2007
          Dzień Niepodległości


          12.XI 2007 na oddziale II E odbyła się inscenizacja z okazji Dnia Niepodległości. Przygotowały ją dzieci i młodzież z ogniska teatralnego „ W pełni sprawni”. Scenografia oraz kostiumy dzieci nawiązywały do wydarzeń z tamtych lat , kiedy to Polska odzyskała swoją niepodległość. Podniosły nastrój podkreślały również uroczyste pieśni patriotyczne, a wśród nich pieśń legionistów polskich „My, pierwsza brygada”. Po zakończonej inscenizacji zgromadzeni nadal pozostawali w patriotycznym nastroju i spontanicznie zaczęli śpiewać znane sobie pieśni , między innymi „Przybyli ułani pod okienko”.




          29 XI 2007

          Andrzejki


          W naszej szkole świętowaliśmy „andrzejki”. Klasy stacjonarne : I LO i II LO obchodziły je wspólnie pod opieką swoich wychowawczyń : pani  mgr Hani Gumnej - Warchołek i  pani mgr Basi Kantorskiej- Krzanowskiej . Ponieważ w klasach jest przewaga chłopców – zostały zaproszone dziewczęta z oddziału IIE – pacjentki , a zarazem uczennice naszej szkoły. W czasie wspólnej zabawy przy muzyce , robiliśmy przerwy na najważniejszy element każdego andrzejkowego wieczoru- wróżby.

          Najważniejsza wróżba tego wieczoru to ta z lanego przez klucz wosku. Wszystkim wróżenie i tańce tak bardzo się spodobały, że poprosili swoje wychowawczynie o przedłużenie zabawy.

          zobacz zdjęcia >>>





          30 XI 2007

          Andrzejki


          Miał miejsce wieczór andrzejkowy na oddziale IIE , brali w nim udział nie tylko dzieci i młodzież , ale nawet panie pielęgniarki . Wieczór wróżb przygotowały panie wychowawczynie: pani mgr Mirosława Chudzicka , pani mgr Kinga Kozłowska , pani mgr Maria Gołaska oraz pani mgr Anna Bogaczyk- Dradrach . Wróżyliśmy sobie nie tylko na sali dziennej , ale również przy łóżkach – tym , którzy nie mogli wstać . Wróżby były bardzo różnorodne: z kapci- kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni, z różnych przedmiotów – kto kim zostanie w życiu, z papierowego serca- jakie będzie imię przyszłego męża lub żony, ze sznurka – pierwsza litera imienia , ale najważniejsza była wróżba z wosku . Dużo śmiechu towarzyszyło odczytywaniu znaczenia cienia woskowego odlewu  na ścianie. Wszyscy uczestnicy wieczoru byli bardzo zadowoleni ze swoich wróżb , teraz będziemy czekali, czy one się spełnią.
          zobacz zdjęcia >>>

           

          Rys historyczny:
          Andrzejki uprawiano  na terenie całej Europy, źródła pisane wspominają o nich już w XII wieku, ale znano je i praktykowano o wiele wcześniej. Niektórzy  wywodzą je nawet ze starożytnej Grecji (i wiążą je z greckim źródłosłowem imienia Andrzej aner, andros = mężczyzna). Inni wiążą tradycję andrzejkową z kultem starogermańskiego boga płodności Freyera, patrona miłości.

          Wiadomo, że początkowo był to wieczór wyłącznie matrymonialnych wróżb niezamężnych dziewcząt. Wróżby te były traktowane bardzo poważnie i odprawiano je w odosobnieniu. Dopiero później wieczór wigilii świętego Andrzeja (czyli wieczór i noc z 29 na 30 listopada) stał się przede wszystkim zabawą zarówno dziewcząt i chłopców. Obecnie w najciekawszych wróżbach andrzejkowych chętnie biorą udział wszyscy, niezależnie od płci, wieku i stanu cywilnego.”


          31 XI 2007

          Halloween

          Halloween w naszym szpitalu rozpoczęliśmy od przygotowań do konkursu na najlepszy rekwizyt związany ze świętem. Wykonaliśmy na oddziałach szpitalnych m.in. „lampiony z dyni”, „maski”, „wystawki”. Konkurs był trudny do rozstrzygnięcia, a wszyscy  uczestnicy  zostali nagrodzeni słodyczami.

          Ostatnią atrakcją był „spacer z czarownicami” – dzieci w strojach związanych ze świętem przeszły przez wszystkie oddziały szpitalne. Wzbudziły szczery entuzjazm pacjentów.

          Rys historyczny:
          Zwyczaje związane z tradycją Halloween zapoczątkowali Celtowie (grupa ludów zamieszkujących dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji), a dokładniej - pochodzą one z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych druidami, którzy sprawowali w pogańskiej Szkocji funkcje sędziów, lekarzy i magów. Czcili przy tym dąb i jemiołę, obserwowali gwiazdy, wierzyli w wędrówkę dusz.
          Święto Halloween obchodzone jest w wigilię wszystkich świętych, czyli 31 października. Zresztą nazwa Halloween pochodzi od angielskiego zwrotu "All Hallows", który oznacza mniej więcej tyle, co nasz zwrot "Wszyscy Święci". Warto też w tym miejscu dodać, że ponad 2 tys. lat temu 31 października był dniem, w którym świętowano potrójnie: żegnano lato, witano zimę i obchodzono święto zmarłych.




          3 XII 2007

          Konkurs na wianek adwentowy

          W naszej placówce został ogłoszony ogólnoszkolny konkurs na wianek adwentowy. Organizatorem niniejszego wydarzenia jest nasza koleżanka pani mgr Kinga Kozłowska. Każdy oddział naszego szpitala oraz obie klasy stacjonarne, czyli I LO i II LO otrzymały informację o zasadach konkursu. O wynikach poinformujemy zaraz po jego zakończeniu.





          13 XII 2007

          Rozwiązanie konkursu na wianek adwentowy


          UWAGA ! UWAGA !

          Informujemy , że został rozstrzygnięty ogólnoszkolny konkurs na najpiękniejszy wianek adwentowy. Komisja w składzie : pani kierownik mgr Danuta Burchard- Lewandowska, mgr Kinga Kozłowska, mgr Mirosława Chudzicka, mgr Hanna Warchołek- Gumna miała  nie lada problem, komu przyznać pierwszą nagrodę. Dlatego też po krótkiej naradzie komisja jednogłośnie przyznała wyróżnienia wszystkim uczestnikom : dzieciom z oddziałów IIE , AO, II C/F i młodzieży z klasy II LO. Każdy z biorących udział w konkursie otrzymał piękne nagrody i dyplomy.

          II 2008
          Rocznica Wyzwolenia

          Z okazji rocznicy wyzwolenia naszego miasta spod okupacji hitlerowskiej został zorganizowany na oddziale II E apel. Przygotowała go nasza koleżanka pani Ewa Rakowska-Śmiglewska, a brały w nim udział  dzieci i młodzież ze wszystkich oddziałów oraz młodzież z naszych klas stacjonarnych- nasi kochani licealiści . Zostały na nim odczytane wiersze i anegdoty o Poznaniu oraz barwnie przedstawiono historię powstania naszego miasta.




          III 2008
          Dokształcanie

          W naszej szkole uczą się nie tylko uczniowie , również nauczyciele cały czas się dokształcają. Jedną z form są referaty przygotowywane na szkoleniowe Rady Pedagogiczne. Tym razem bardzo ciekawy temat zreferowała pani mgr Kinga Kozłowska , jego temat brzmiał : „Wybrane zaburzenia zdrowia i zaburzenia psychiczne".




          23 III 2008
          Wielkanoc

          Czas tak szybko biegnie w naszej szkole , że nawet się nie obejrzysz , a tu już Wielkanoc. W tym roku  zajączek przybył wyjątkowo  wcześnie , bo już 23 marca. Na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie składają życzenia wielu miłych chwil przy suto zastawionym stole w gronie rodziny i przyjaciół.




          31 III 2008
          "I Ty posadź swoje drzewko"

          Odwiedzili naszą szkołę studenci Uniwersytetu Przyrodniczego, przywieźli  drzewka i krzewy do naszego patio. Zostały one posadzone przez naszych licealistów, a przybyli goście umilali sadzenie opowiadaniem o nowych roślinach. Była to bardzo ciekawa lekcja botaniki na świeżym powietrzu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji pod hasłem „ I Ty posadź swoje drzewko”.

          8 IV 2008
          "O Jędrku Jeżyku"

          W naszej szkole gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 42. Były to dzieci z klas 0-IV. Przygotowały one dla naszych uczniów przedstawienie „ O Jędrku Jerzyku”. Miały piękne kostiumy , wspaniale tańczyły i grały swoje role jak prawdziwi aktorzy. Swoim przedstawieniem umiliły nam pobyt w szpitalu i pozwoliły oderwać się naszym myślom od zabiegów medycznych , często bardzo bolesnych . Przez krótki czas poczuliśmy się , jakbyśmy byli na łące pełnej wiosennych kwiatów i razem z Jerzykiem przeżywaliśmy jego przygody. Oby częściej odwiedzali nas tak mili goście.

          22 IV 2008
          Odwiedziny

          Naszą szkołę odwiedził nasz kolega , już dorosły – niepełnosprawny ruchowo Bartosz . Cierpi On od urodzenia na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Porusza się na wózku inwalidzkim. Pan Bartosz odwiedza szkoły i przedszkola w celu uświadomienia nauczycielom , co czuje i  jak przeżywa codzienność człowiek z tym rodzajem schorzenia. W czasie bardzo ciekawej prezentacji komputerowej , którą przygotował samodzielnie ,  Pan Bartosz  wyjaśniał krok po kroku jak daje sobie radę z codziennym życiem , nauką i pracą. Dziękujemy Mu za to , że mogliśmy oświadczyć i poznać Jego punkt widzenia , z pewnością przyda się to wszystkim nauczycielom w ich codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą , cierpiącymi na to samo schorzenie.




          22 IV 2008
          Egzamin gimnazjalny

          W naszej szkole odbył się egzamin gimnazjalny.




          22 IV 2008
          Zakończony etap

          Dzisiaj zakończył edukację uczeń III klasy naszego Liceum Ogólnokształcącego . Uczniowie  klas stacjonarnych – klasy I LO i  II LO pod kierunkiem pana mgr Krzysztofa Kolińskiego przygotowali ciekawy program artystyczny . Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy sukcesów w dorosłym życiu.




          15 V 2008
          "Nasza przyroda- nasze drzewa”

          Dzisiaj naszą szkołę odwiedził pan Paweł Kotara z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wygłosił wykład pt.: „ Nasza przyroda- nasze drzewa”, podczas którego prezentował różne okazy flory naszych lasów. W tym ciekawym wykładzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły , zarówno z klas stacjonarnych , jak i z oddziałów. Nie byli oni jednak tylko słuchaczami, pan Paweł zachęcał ich do odgadywania gatunków drzew na podstawie liści , bądź igieł . Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali od naszego gościa upominki.





          21 V 2008
          Spotkanie

          W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielkami PCK. Przybyłe panie przedstawiły naszym uczniom pokrótce historię powstania i obecną działalność PCK.






          28 V 2008
          Dni Austrii

          W ramach edukacji europejskiej odbyły się w naszej placówce Dni Austrii. Zorganizowali je nauczyciele naszej szkoły : p. E. Grabska, p. B. Gogulski ,  p. B. Kantorska-Krzanowska, p. A. Nowak i p. A. Rutecka. Uczniowie poznali uroki Austrii, degustowali austriackie potrawy regionalne, spotkali się z rodowitym Austriakiem , panem Mathiasem Schoolem, odbyli wycieczkę do miejsc związanych z omawianym krajem.







          29 V 2008
          Nadchodzi Dzień Dziecka

          W związku z tym w naszej szkole odbyła się impreza. Z tej okazji gościliśmy dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej z ul. Solnej. Goście zaprezentowali swoje wspaniałe umiejętności gry na różnych instrumentach.  Natomiast wychowawcy i nauczyciele przedszkola przygotowali krótki program artystyczny.






          19 VI 2008
          Teatru Za Jeden Uśmiech

          Odwiedzili nas goście z pięknego miasta Krakowa, czyli aktorzy „ Teatru Za Jeden Uśmiech ” Katarzyny Grochowicz . Drodzy aktorzy:

          DZIĘKUJEMY !!!

          Wam za dostarczenie tysiąca uśmiechów, wielkiej radości i chwil szczęścia. Przenieśliście nas w bajkowy świat i spowodowaliście, że zapomnieliśmy o naszej szpitalnej rzeczywistości : bólu, tęsknocie za domem i bliskimi. Sprawiliście , że smutek już nie gości w naszych sercach. Czekamy na następną tak miłą wizytę.






          20 VI 2008
          Wakacje

          WAKACJE……. WAKACJE…… lekcje skończone….. po raz ostatni zabrzęczał dzwonek…….

          WITAJCIE !!!!!!  morze i góry wysokie , Witajcie!!!!!!! łąki zielone i jeziora głębokie WITAJ !!!!! lesie zielony i rzeko.

          Dzisiaj żegnamy ławki szkolne i zeszyty , ciężkie plecaki i klasówki, żegnajcie……

          Jeszcze tylko odbierzemy świadectwa, jeszcze tylko krótki program artystyczny przygotowany przez naszych kochanych licealistów, jeszcze kilka bardzo ważnych słów Pani Dyrektor i…………


          WAKACJE


          WAKACJE



          WAKACJE






    • Kontakty

      • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
      • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
      • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
      • ZSSszkola111/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych